راهنمای خریددانستنی‌ها

گلس پرایوسی چیست؟ (مزایا و معایب)

گلس پرایوسی یکی از گلس‌هایی است که برای محافظت از صفحه نمایش استفاده می‌شود ولی این نوع گلس ویژگی منحصربه‌فردی دارد که به‌صورت دوگانه عمل می‌کند. گلس پرایوسی می‌تواند از حریم شخصی شما محافظت کند تا با خیال راحت در مکان‌های عمومی از گوشی همراه خود استفاده کنید و درعین‌حال صفحه موبایل را از ضربه و خط‌وخش محافظت می‌کند. در این نوع صفحه نمایش پرایوسی از فناوری عدم انتقال نور استفاده شده است. اگر زاویه دید شما با صفحه نمایش گوشی موبایل بیشتر از 30 درجه باشد، صفحه‌نمایش را به‌صورت مات و تاریک نشان می‌دهد.

گلس پرایوسی چیست؟

گلس پرایوسی محتوای صفحه شما را به جز شما، از همه مخفی می‌کند. زیرا این مدل گلس یک‌لایه ضدجاسوسی (Anti-Spy) اضافه دارد که زاویه دید را محدود می‌کند. برای مثال اگر زاویه دیدتان بیشتر از 30 درجه باشد، شما صفحه‌نمایش گوشی موبایل خود را به‌صورت مات و تاریک می‌بینید. لازم به ذکر است که هر قابلیت خوبی، بدی‌های خودش را هم دارد. به همین دلیل بهتر است که پیش از خرید گلس پرایوسی این مقاله را با توجه مطالعه کنید، گلس پرایوسی درعین‌حال که محافظت از حریم خصوصی گوشی موبایل شما را بر عهده دارد اما به دلیل فناوری استفاده شده در روند ساخت آن، صفحه‌نمایش گوشی شما را تا حدودی نسبت به حالت معمولی تیره و زاویه دید شما را محدود می‌کند.

چنانچه با این قضیه مشکل دارید و از آن دسته افرادی هستید که نور صفحه گوشی موبایل شما همیشه روی بالاترین درجه روشنایی است بهتر که به‌هیچ‌وجه سراغ خرید این محصول نروید. اما اگر شغل شما ایجاب می‌کند که از اطلاعات شخصی خود در اماکن عمومی محافظت کنید، هر چه سریع‌تر برای خرید این محصول چندجانبه اقدام کنید.

ویژگی‌های گلس پرایوسی یا محافظ صفحه شخصی

اولین ویژگی گلس پرایوسی Privacy همان‌طور که از نامش پیداست، افزایش حریم شخصی و محافظت محتوای تلفن همراه شما از دید افراد مزاحم است. این قضیه صرفاً شامل دید افراد نمی‌شود و باید در نظر داشته باشید که امکان دارد نور صفحه‌نمایش شما در شب برای اطرافیان آزاردهنده باشد. شما می‌توانید با خرید محافظ صفحهٔ شخصی این مشکل را حل کنید زیرا محافظ پرایوسی صفحه‌نمایش گوشی موبایل شما از زوایای دیگر تاریک دیده می‌شود. کاهش نور آبی صفحه‌نمایش تلفن همراه یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که می‌تواند باعث برهم‌خوردن خواب در شبانه‌روز شود، زیرا نور آبی از ترشح هورمون‌های خواب جلوگیری می‌کند و باعث بیداری مغز می‌شود. گلس پرایوسی با دارابودن قابلیت کاهش نور آبی، این اثرات را کاهش می‌دهد.

این نوع از گلس به دلیل دارابودن پوشش ضد تابش، بازتابش نور را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا شما محتوای صفحه خود را با وضوح بیشتری تماشا کنید. البته باید به این نکته توجه داشت که به دلیل وجود فیلتر پرایوسی کمی تاریک‌تر از سایر محافظ صفحه‌ها قابل‌مشاهده است. از دیگر ویژگی‌های گلس پرایوسی عبارت‌اند از:

  • جدید و باکیفیت
  • محافظ شیشه‌ای H9 و ضدضربه و ضد خط‌وخش
  • محافظت از حریم خصوصی
  • روکش ضد چربی، ضد اثر انگشت
  • دارای ضخامت بسیار باریک
  • محافظت از صفحه موبایل در برابر گردوغبار، آلودگی و خراش

معایب گلس پرایوسی یا محافظ صفحه‌نمایش حریم خصوصی

علاوه بر ویژگی‌های جذابی که این نوع گلس دارد می‌توان به چند نوع از معایب گلس پرایوسی اشاره کرد برای مثال کاهش میزان روشنایی صفحه‌نمایش که می‌توان با بالابردن درجه روشنایی صفحه‌نمایش گوشی موبایل، این مشکل را حل کرد که این عمل باعث افزایش میزان مصرف باتری می‌شود و مصرف شارژ را بالا می‌برد.

مشکل دیگر گلس‌های پرایوسی یا محافظ صفحه‌نمایش حریم خصوصی این است که برای استفاده همیشه باید از زاویه روبه‌رو به آن نگاه کرد و از زاویه‌های دیگر صفحه‌نمایش قابل‌مشاهده نیست.

نتیجه‌گیری

امیدوارم که این مطالب عنوان شده بتواند به شما کمک کند تا هوشمندانه‌ترین انتخاب خود را داشته باشید. گلس پرایوسی را به نام‌های گلس ضد‌جاسوسی و گلس ضد فضولی هم می‌شناسند و از حریم شخصی و صفحه‌نمایش گوشی موبایل شما محافظت می‌کند ولی نور صفحه‌نمایش شما را کاهش می‌دهد. این گلس را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست ندارند اطلاعات گوشی خود را دارند و حفظ حریم شخصی برایشان مهم است. برای خرید گلس موبایل می‌توانید از طریق سپراه اقدام کنید.

منابع

privacyfilter.com

androidauthority.com

لطفا به من امتیاز بده! 🙂

طراوت حبیبی

کارشناس بخش دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا