راهنمای خرید

راهنمای خرید عمده از سایت های چینی

5 نکته مهم خرید عمده از سایت های چینی

خرید عمده محصولات یک استراتژی کاهش هزینه‌ی قابل‌توجه برای کسب‌وکارها است. در واقع، این یکی از دلایلی است که خریداران بین‌المللی B2B، خرید از علی‌بابا را انتخاب می‌کنند؛ جایی که می‌توانند به بزرگ‌ترین بازار عرضه‌کنندگان محصولات عمده در جهان دسترسی پیدا کنند. اما همچون بسیاری از جنبه‌های تهیه‌ی محصول، چندین نکته مهم خرید عمده وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. برای شروع، آیا خریدهای عمده واقعاً برای کسب‌وکار شما منطقی است؟ برای ارزیابی تأمین‌کنندگان محصولات عمده باید به دنبال چه چیزی باشید؟ در آخر، چگونه می‌توانید در این مسیر پیچیده پیش بروید و چه نکاتی می‌تواند به شما در خرید موفقیت‌آمیز کمک کند؟ ما در این مطلب سپراه به پنج نکته مهم خرید عمده از سایت های چینی که دانستن آن‌ها برای خرید آنلاین محصولات عمده ضروری است پرداخته‌ایم.

چرا به‌صورت عمده آنلاین خرید می‌کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود مردم عمده خرید کنند. برای خریداران B2B که به دنبال معاملات عالی در زمینه مواد غذایی، مانند میان وعده‌ها یا سایر مواد غذایی فله برای پرکردن انبار خود هستند، خرید مطمئن و قیمت پایین دلایل اصلی است. اما از دیدگاه B2B، دلایل بیشتری به جز قیمت‌های بسیار پایین برای مواد غذایی عمده وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

خرید عمده موجب صرفه‌جویی احتمالی در خرید می‌شود. یک مطالعه نشان می‌دهد که بسته‌ای که اندازه‌اش 10 درصد بزرگ‌تر باشد می‌تواند منجر به کاهش 5 درصدی قیمت هنگام خرید کالا از یک خواربارفروشی شود. علاوه بر این، خریدهای عمده معمولاً با معاملات بهتری همراه است، مانند تخفیف در صورت خرید وزن خاصی به اونس، پوند یا کیلوگرم.

خرید عمده همچنین می‌تواند سودآور باشد. خرید محصولات ورودی با قیمت عمده به شما سود بالقوه بالاتری در فروش بعدی شما می‌دهد.

برای خریدارانی که تصمیم به راه‌اندازی یک کسب‌وکار گرفته‌اند یا می‌خواهند در حمل‌ونقل دریایی شرکت کنند، خرید عمده از سایت‌های چینی فرصت‌هایی عالی برای تأمین منابع را ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید، خرید ارزان کالا لزوماً به این معنی نیست که کیفیت محصول پایینی دارید. هنگامی که فروشنده‌ای با محصولات عالی و قیمت مناسب‌تر پیدا کردید، می‌توانید از جریان ثابت خرید کالاهای باکیفیت بالا و قیمت پایین لذت ببرید.

در نهایت، به دلیل شرایطی مناسبی که خرید عمده که ارائه می‌دهد، می‌تواند یک کاتالیزور عالی برای رشد باشد. اگر کسب‌وکار شما در مرحله‌ای است که رشد مکرر در حال رخ‌دادن است، داشتن یک تأمین‌کننده عمده فله به شما کمک می‌کند تا با افزایش تقاضا کنار بیایید.

معیارهای انتخاب عمده‌فروشان مناسب

اگرچه خرید عمده از سایت‌های چینی می‌تواند یک مزیت بزرگ برای کسب‌وکار شما ایجاد کند، اما انتخاب تأمین‌کننده اشتباه می‌تواند این مزیت‌ها را به‌راحتی از بین ببرد. مسائل زیادی به یافتن تأمین‌کننده آنلاین مناسب بستگی دارد؛ از جمله کیفیت محصول، ارسال محصول و سهولت کل فرایند.

گزینه‌های متعددی وجود دارد که خریداران می‌توانند هنگام جستجوی تأمین‌کنندگان عمده، آنها را پیدا کنند. Alibaba.com یک گزینه بین‌المللی محبوب است. اما چگونه می‌توانید تأمین‌کننده مناسب را در این وب‌سایت‌های خرید عمده اینترنتی پیدا کنید؟ پرسیدن این سؤالات می‌تواند کمک‌کننده باشد:

آیا نیازهای خود را ارزیابی کرده‌اید؟ خرید عمده برای اکثر کسب‌وکارها (البته نه برای همه) معامله‌ی بزرگی است. فرض کنید شما سابقه‌ی فروش، محلی برای انبار محصولات یا برنامه‌ریزی‌ای برای فروش ندارید که خرید عمده را توجیه کند. در این صورت خرید عمده اتلاف وقت و هزینه خواهد بود. علاوه بر این، شفاف‌سازی همه‌ی این نکات از قبل به شما کمک می‌کند تا بفهمید که باید به دنبال چه تأمین‌کنندگان عمده و محصولاتی باشید، و چه محصولاتی باید بخرید.

آیا فروشنده قابل‌اعتماد است؟ هنگامی که می‌دانید به دنبال چه چیزی هستید، ارزیابی شرکای احتمالی آسان‌تر است. پرسیدن اینکه تأمین‌کننده چقدر قابل‌اعتماد است معمولاً بهترین نقطه برای شروع خواهد بود. در علی‌بابا می‌توانید اعتبار تأمین‌کننده را با جستجوی تأمین‌کنندگانی که دارای نشان «تأمین‌کنندگان تأیید شده» [=Verified Suppliers] هستند، ارزیابی کنید.

آیا تأمین‌کننده نظرات خوبی دریافت کرده است؟ کامنت‌ها و نظرات نشان‌دهنده‌ی این است که مشتریان قبلی در مورد عملکرد تأمین‌کننده چه نظری دارند. این نظرات به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا خدمات مشتری مناسبی دارند، با محصول آشنا هستند، به‌موقع تحویل می‌دهند شرایط حمل‌ونقل خوبی را ارائه می‌دهند یا هر اطلاعات دیگری که باید بدانید. علی‌بابا این اطلاعات را در دسترس قرار می‌دهد.

اهل مذاکره هستند؟ درحالی‌که قیمت‌های رقابتی عامل مهمی در انتخاب تأمین‌کننده عمده است، اهل گفتگو و مذاکره بودن از اهمیت بیشتری برخوردار است. ممکن است یک تأمین‌کننده در ابتدا قیمت‌های بالایی را اعلام کند، اما اگر اهل مذاکره باشند، می‌توانید علاوه بر قیمت پایین‌تر، مزایای دیگری مانند حداقل سفارش مناسب و شرایط پرداخت دریافت کنید.

پنج نکته برای خرید عمده از سایت‌های چینی

حالا که می‌دانید چگونه می‌توانید تأمین‌کنندگان عمده را پیدا کنید، به نکاتی بپردازیم که می‌تواند به شما در خرید موفقیت‌آمیز کمک کند. خرید عمده یک هنر است، به این معنی که شما باید استراتژی‌های مناسبی را بشناسید تا از این فرایند نهایت استفاده را ببرید. در اینجا چند نکته برای خرید عمده از سایت‌های چینی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند:

1. تماس با تولیدکننده

 ابتدا باید بدانید که تأمین‌کننده، الزاماً تولیدکننده نیست. هزاران کسب‌وکار در سایت‌هایی مثل علی‌بابا و مید این چاینا فهرست شده‌اند؛ از جمله تولیدکنندگان، عمده‌فروشان و تأمین‌کنندگان عمده. گاهی اوقات به‌جای تأمین‌کننده عمده، مستقیماً با تولیدکننده تماس بگیرید. با تماس مستقیم با تولیدکننده به‌احتمال زیاد به پایین‌ترین قیمت ممکن دسترسی پیدا خواهید کرد. اگر آنها فروش را مدیریت نکنند، به شما اطلاع می‌دهند و شما را به یک عمده‌فروش راهنمایی می‌کنند که می‌تواند به شما کمک کند.

2. از مذاکره نترسید

 فرایند خرید معمولی B2B شامل مراودات زیادی بین خریدار و فروشنده است. هنگامی که هزاران واحد از یک محصول را خریداری می‌کنید، اهرم فشار زیادی برای درخواست آنچه می‌خواهید دارید. تأمین‌کنندگان همچنین می‌دانند که شما وظیفه‌ی مهمی دارید، بنابراین آنها مایل هستند در شرایطی با شما کنار بیایند که انتظارش را ندارید.

3. ابتدا نمونه کالا را بگیرید

 مهم است که ابتدا کاملاً مطمئن شوید محصولاتی که در نظر دارید، برای کسب‌وکار شما مناسب هستند. درخواست و دریافت نمونه اولیه به شما کمک می‌کند تا تقریباً بدون هیچ هزینه‌ای این موضوع را تأیید کنید. با در اختیار داشتن و امتحان کردن یک نمونه، می‌توانید مطمئن باشید که کالاهای مناسبی را خریداری می‌کنید که ماندگاری بالایی دارند. برخی از انواع محصولاتی که در این دسته قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

  • لوازم الکترونیکی، کنسول بازی‌های ویدئویی و لوازم جانبی
  • پوشاک
  • جواهرات
  • دستمال توالت
  • قطعات خودرو
  • لپ‌تاپ
  • اسباب‌بازی‌ها
  • ادویه‌ها
  • دستمال توالت
  • مواد غذایی فله مانند برنج، آرد فله، لوبیا و قوطی‌های گوجه‌فرنگی

4. حمل‌ونقل را در نظر داشته باشید

 گزینه‌های مختلف حمل‌ونقل وجود دارد که می‌توانید از آنها برای حمل محصولات خود به مقصد استفاده کنید. گزینه‌های استاندارد شامل حمل دریایی و حمل هوایی است. اما بسته به‌اندازه قطعه‌ی عمده‌ای که خریداری می‌کنید، گزینه‌ای که انتخاب می‌کنید می‌تواند سود شما را بالاتر ببرد یا حتی از بین ببرد. حمل‌ونقل دریایی معمولاً برای خرید عمده کالاهای نسبتاً سنگین ارزان‌تر است. اما اگر کالاهای سبک‌تر را در مقادیر زیاد خریداری کنید، حمل هوایی ارزشمندتر است. شرایط حمل‌ونقل ارائه شده توسط تأمین‌کننده نیز بسیار مهم خواهد بود. حمل‌ونقل ممکن است به شکل ارسال به درب محل، تحویل روی عرشه کشتی یا انواع دیگر حمل باشد. هر یک از این موارد را ارزیابی کنید تا دریابید کدام مورد برای شما مناسب‌تر است.

5. انبار مناسبی داشته باشید

 در نهایت، خرید عمده به این معناست که قبل از فروش یا استفاده، باید مکانی امن برای انبارکردن محصولات داشته باشید. اگر انبار مناسبی ندارید، این خطر وجود دارد که محصولات شما آسیب ببیند یا ممکن است هزینه بیشتری برای پیداکردن انبار مناسب بپردازید.

جمع‌بندی

اگر تصمیم به خرید عمده از سایت‌های چینی برای کسب و کار خود گرفته‌اید، سپراه می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد و به شما کمک کند.

گرد آورنده
پوریا جامعی
منبع
jingsourcingalibaba

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا